Facebook Instagram
Vyzkoušejte nás

Právě se nacházíte: FIT PARK / Ostatní / Infrasauna Ostrava

Infrasauna Ostrava

Infrasauny jsou v provozu od listopadu do března v době 7:00 – 20:00 hodin a jsou umístěny zdarma pro naše klienty v pánských a dámských šatnách!

Infrasauny jsou v provozu od listopadu do března a jsou umístěny zdarma pro naše klienty v pánských a dámských šatnách!

Infrasauna se od klasické finské sauny značně liší, protože používá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání a to do hloubky až 4 cm. Je mnohem vhodnější pro citlivější jedince, děti, alergiky, kardiaky a další lidi, kterým finská sauna nevyhovuje. Pro saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě, nikoli vleže. Topidla (zářiče) jsou totiž umístěna tak, aby z nich měla nejvíce užitku právě osoba sedící s chodidly na úrovni lavice. V infrasauně se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí 30 – 60 °C. Do kabiny není nutné vstupovat, až když je rozehřátá, člověk se v ní totiž intenzivněji začíná potit až po přibližně 15 minutách. Můžete do ní proto vstoupit hned po zapnutí.

Saunovací cyklus se doporučuje 15 – 20 minut a tekutiny je možné doplňovat i během procedury. Poté je možné se ochladit vlažnou vodou (nedoporučuje se používat mýdlo, došlo by k ucpání pórů, ani prudké ochlazování jako u finské sauny).

Jedná se o infra saunu – pocit tepla není určující, cílem není potit se, ale dochází k prohřátí organismu infrapaprsky zevnitř (svaly, klouby, šlachy) podobně jako u slunečního záření.