Právě se nacházíte: FIT PARK / Aktuality / Novinka v naší cardio zóně – nemotorizovaný běžecký pás StrongMill

Novinka v naší cardio zóně – nemotorizovaný běžecký pás StrongMill

Představujeme vám nejnovější přírůstek do naší cardio zóny – nemotorizovaný běžecký pás StrongMill. Veškerý pohyb je realizovaný stupněm náklonu těla, frekvencí a délkou kroků, které dodají potřebný impulz k rozpohybování pásu. Tento technicky vyšperkovaný běžecký trenažér mění zaběhnuté konvence a přináší zcela nový atribut do běžeckého tréninku. Buďte mezi prvními, kdo si u nás vyzkouší tuto novinku.

Jaké jsou jeho výhody?

Nemotorizovaný běžecký pás poháněný vlastní silou nabízí benefity venkovního běhu = stimuluje reálné podmínky a nabízí neomezenou maximální rychlost. Z tohoto důvodu je součástí nejmodernějších sportovních laboratoří monitorujících sportovní výkon sportovců. Je vědecky dokázáno, že s prohnutým běžeckým pásem, při stejné rychlosti běhu či chůze, vaše tělo spálí výrazně více kalorií než na běžném trenažéru. Jedna z novějších studií dokázala 44 % zvýšení spálených kalorií nad hodnotu motorového trenažeru. Můžete si tak být jisti, že postavu vašich snů vybudujete daleko rychleji.

Vedle klasických aerobních tréninků zaměřených na zlepšení vytrvalosti a kardio-respiračních funkcí nabízí rozvoj rychlostních a silových schopností. Posílíte celé tělo komplexně, ve všech ohledech. Současné vědecké výzkumy dokládají silné vazby mezi změnami fyziologických funkcí na prohnutém běžeckém trenažeru a během venku.

Zakřivení pásu podporuje technicky správnou variantu běhu přes špičku a to díky dopadu prstů na zakřivenou část trenažeru, od kterého se následně odvíjí zbytek končetiny. Bonusem je posílení podélné nožní klenby a nepřetěžování svalů přední strany bérce. Díky tomu se lépe zapojují hamstringy a svaly pánve a kyčlí.