Facebook
Vyzkoušejte nás

Právě se nacházíte: FIT PARK / Začínáme / Užitečné tipy / Jak správně používat infrasaunu

Jak správně používat infrasaunu

Jak dlouho je dobré v infrasauně být? Pro koho je infrasauna vhodná? Jaké jsou pravidla pro používání infrasauny? To všechno a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Proč mi v infrasauně není horko?!

Někteří klienti se často diví, proč v našich infrasaunách není horko na jaké jsou zvyklí v klasické sauně a že tvá dlouho než se zpotí a podobně. Ale rozdíl je právě v tom, že se bavíme o infrasauně , zde poct tepla není určující. Cílem není potit se, ale prohřát organismus infrapaprsky zevnitř (zejména svaly, klouby, šlachy) podobně jako tomu je u slunečního záření.

Široká vhodnost použití infrasauny

Infrasauna se tak od klasické finské sauny značně liší, protože používá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání a to do hloubky až 4 cm. Je mnohem vhodnější pro citlivější jedince, děti, alergiky, kardiaky a další lidi, kterým finská sauna nevyhovuje. Pro saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě, nikoli vleže. Topidla (zářiče) jsou totiž umístěna tak, aby z nich měla nejvíce užitku právě osoba sedící s chodidly na úrovni lavice. V infrasauně se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí 30 – 60 °C. Do kabiny není nutné vstupovat, až když je rozehřátá, člověk se v ní totiž intenzivněji začíná potit až po přibližně 15 minutách. Můžete do ní proto vstoupit hned po zapnutí.

Saunovací cyklus je kratší

Saunovací cyklus se doporučuje 5 – 20 minut a tekutiny je možné doplňovat i během procedury. Poté je možné se ochladit vlažnou vodou (nedoporučuje se používat mýdlo, došlo by k ucpání pórů, ani prudké ochlazování jako u finské sauny).

Pravidla použití infrasauny

  • Zásadně nevstupujte zpoceni po cvičení. Saunu lze použít před cvičením, pro zahřátí organismu, nebo po cvičení, ale až po sprše.
  • Saunovat se lze i v čistém sportovním oblečení, ale pochopitelně bez bot.
  • VŽDY používejte čistý a suchý ručník.
  • Pokud se v sauně zpotíte, případný pot po sobě utřete, nejste jediný kdo chce saunu použít.
  • Před i po použítí sauny doplňte tekutiny.

Infrasauny jsou v provozu od října do dubna a jsou umístěny zdarma pro naše klienty v pánských a dámských šatnách!